• Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości

• Z okazji zbliżającego się Święta Odzyskania Niepodległości , dziś w naszej szkole odbył się apel upamiętniający ten dzień. Posłuchaliśmy wycinka historii Polski i przypomnieliśmy sobie jej trudną przeszłość.

• Narodowe Czytanie

• Podziękowanie za udział w Narodowym Czytaniu 2022. Za udział w akcji otrzymaliśmy podziękowanie od Pana Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy oraz okolicznościowy egzemplarz książki sygnowany przez jego małżonkę panią Agatę Kornhauser-Dudę. Wszystkim zaangażowanym w tegoroczną akcję serdecznie dziękujemy.

• #lekcjaHigieny#Wirusoochrona

• W Szkole Podstawowej nr 12 zostały podjęte działania wśród wszystkich  uczniów klas 1-3. Zajęcia w klasach rozpoczęły się od pogadanek, skojarzeń na temat wirusów. Metodą burzy mózgów, stworzyliśmy plakaty, które zostały powieszone na korytarzach szkolnych. Pomocą dla uczniów klas były materiały udostępnione przez organizatorów tj. prezentacje, ulotki, karty pracy. Ciekawym zadaniem był eksperyment. Dzieci poczuły, zobaczyły i zrozumiały,  jak działają wirusy i jak szybko mogą się ich pozbyć używając wody i mydła. Zadanie było kolejnym krokiem do pogadanki i przypomnienia zasad prawidłowego mycia rąk.  Na lekcjach przegoniliśmy wirusa, śpiewając  piosenkę, którą otrzymaliśmy od organizatorów akcji. Ostatnim punktem naszych działań było wyjście na podwórko w celu uświadomienia dzieciom jak ważna w walce z wirusami jest aktywność fizyczna oraz spędzanie czasu na świeżym powietrzu.

Akcja informacyjno – edukacyjna „Wirusoochrona” pozwoliła uczniom klasy 1-3 jeszcze dokładniej zgłębić znaczenie higieny w walce o własne zdrowie. Uczniowie wyszli z zajęć pełni optymizmu, że teraz żaden wirus nie będzie im już straszny, ponieważ od dzisiaj już wiedzą, jak z nim skutecznie walczyć. Uczniowie chętnie brali udział w zajęciach, byli aktywni i zaangażowani.

• Osiągnięcia naszej uczennicy - Laury Winkler

• 28 października uczennica klasy V a Laura Winkler wraz koleżankami z drużyny UKKS Katowice na zaproszenie Urzędu Miasta Katowice oraz Prezydenta Macin Krupa wzięły udział w uroczystościach otwarcia kompleksu boisk sportowych. Piłkarki zostały nagrodzone przez pana Prezydenta oraz zaproszonych gości ze świata sportu( między innymi Piotr Lisek, Magdalena Stefanowicz, Iwona Niedźwiedź, Aleksander Matusiński) za tegoroczne osiągnięcia i wkład w rozwój piłki nożnej dziewcząt, rozegrały również mecz z reprezentacją Urzędu Miasta Katowice. Osiągnięcia Laury i koleżanek w roku 2022 na chwilę obecną to: Mistrzostwo Polski LZS w piłce nożnej dziewcząt U13, 7 miejsce w młodzieżowych Mistrzostwach Polski U13, Wicemistrzostwo Polski U12 dziewcząt w turnieju Z Podwórka na stadion o Puchar Tymbarku, Mistrzostwo Śląskiej Ligi Orliczek ( nieprzerwanie od 2018 roku), I miejsce w turnieju międzynarodowym Beniaminek Cup, I miejsce w turnieju FubolGang, I miejsce na Górnym Śląsku w Kategorii U 12 w eliminacjach z Podwórka na stadion, II miejsce na turnieju międzynarodowym Trzuskawica Cup, I miejsce na Mundialito Cup U13, II miejsce w Lidze Młodziczek U10, wicemistrzostwo śląska w sezonie 2021/2022, awans do 4 ligi chłopców jako mistrz ligi, I miejsce w Extra Talent 2022 Raków Częstochowa.

• Wizyta s. Danieli Vasilewskiej, Służebniczki NMP

• Dziś w szkole dowiedzieliśmy się, że każdy z nas ma w życiu do spełnienia jakąś misję. O swojej życiowej misji i posłudze w Afryce dziś na lekcjach opowiadała dzieciom s. Daniela Vasilewska, Służebniczka NMP. Siostra pochodzi z Ukrainy a obecnie posługuje w Kamerunie. Atrakcją była 5 metrową skóra węża, pokaż afrykańskiej mody , taniec afrykański oraz zdjęcia z pracy misyjnej siostr. Dzień pełen wrażeń.

• Dzień Postaci z Bajek

• Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek dzieci z naszej szkoły ubrane były w vajkowe motywy.Pojawily się również bajkowe pluszaki oraz książki

• W aureoli mi do twarzy!

• W aureoli mi do twarzy! Tak prosto i przzy zabawie klasa 2b podawała dziś czym jest świętość. Dzieci bardzo aktywnie brały udział w lekcji , poznawali  świętych no i... do świętości się dopasowały. Trzeba przyznać, że w aureoli im do twarzy!

• Wieczorek klasy 5b

• Klasa 5b spędziła wspólnie piątek przed dłuższym weekendem, w lekko przebieranym wydaniu . Rozegraliśmy kilka lubianych przez nas zabaw oraz zobaczyliśmy film "Cudowny chłopiec " , który skłonił nas do rozmów i refleksji. Nie zabrakło oczywiście tony słodyczy i naszej ulubionej pizzy . Teraz czas na odpoczynek!

• Próbna ewakuacja

• W dniu dzisiejszym OSP Bujaków przeprowadziła w naszej szkole próbną ewakuację . Na szczęście wszystko przebiegło bardzo sprawnie, dzięki czemu możemy czuć się bezpiecznie.