• Wycieczka do Auschwit- Birkenau klas 8

• W tym szczególnym miejscu człowiek musi spotkać człowieka – wizyta klas ósmych w Muzeum Auschwitz- Birkenau.

W środę klasy ósme jak co roku pojechały oddać hołd pomordowanym ofiarom w byłym nazistowskim obozie. Obóz Auschwitz stał się dla świata symbolem terroru i ludobójstwa. Utworzony został przez Niemców w połowie 1940 r. na przedmieściach Oświęcimia, włączonego przez nazistów do Trzeciej Rzeszy.

Jednym z cytatów, które można przeczytać w muzeum jest: „Kto nie szanuje historii skazany będzie na ponowne jej przeżycie” George Santayana. Słowa te właśnie dzisiaj są niewymownie aktualne.

• Ogólnopolski Konkurs Retoryczny

• Natalia Surmacz, uczennica klasy VII b Szkoły Podstawowej nr 12 w Mikołowie uczestniczyła w III etapie I Ogólnopolskiego Konkursu Retorycznego, który odbywał się w Lublinie, w Auli Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Patronat nad konkursem objął Minister Edukacji i Nauki.

Uczniowie wygłaszali mowy sądowe, pochwalne lub doradcze. W konkursie uczestniczyło 1800 uczniów z całej Polski! Natalka znalazła się w ścisłej czołówce !! GRATULACJE!!!

• Ogólnopolski Turniej "Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym"

• Mamy to! 4 maja w Szkole Podstawowej nr 22 w Rybniku odbył się Rejonowy etap Ogólnopolskiego Turnieju "Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym". Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Olimpia Wojtyczka, Paweł Rożek oraz Dawid Bojdoł w przepięknym stylu zdeklasowali przeciwników zdobywając I miejsce. Swoje umiejętności prezentowali w 4 etapach: w teście wiedzy o ruchu drogowym i teście skrzyżowań, udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej oraz w konkurencjach sprawnościowych, tj. przejazd przez "miasteczko rowerowe" oraz pokonanie ośmioelementowego rowerowego toru przeszkód. Zwycięstwo dało naszej drużynie awans do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 14 maja w Kroczycach. Trzymamy kciuki za kolejne zwycięstwo!!!

• Uchwalenie Konstytucji 3 Maja

• 5 maja odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia upamiętniająca uchwalenie Konstytucji 3 Maja. W tym roku przygotowali ją uczniowie klas 4a, 4b oraz reprezentanci klas 5a, 6a, 7a oraz 8a. Wszyscy głośno i z olbrzymim zaangażowaniem odśpiewaliśmy hymn, a także wysłuchaliśmy pięknych wierszy oraz przypomnieliśmy sobie ważne wydarzenia związane z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja. Na zakończenie p. Tomasz Ludwig opowiedział nam ciekawostki dotyczące polskiej flagi. To była piękna lekcja historii, która pozostanie w nas.